Chardonnay, Výběr z hroznů 2011, Vinařství Vladimír Tetur

Přichází druhá Adventní neděle a nás čeká další víno z Adventního kalendáře pro dospělé. Chardonnay, Výběr z hroznů, polosladké bílé víno z Vinařství Vladimíra Tetura.

Chardonnay je tradiční burgundská odrůda, oblíbená na celém světě a proto je pěstována ve většině vinařských oblastí. Réví vyžaduje úrodnou půdu a dostatek slunce a tepla, aby hrozny dobře vyzrály.

Chardonany Vladimíra Tetura je vyrobeno z hroznů vypěstovaných ve Velkých Bílovicích, konkrétně ve viniční trati Zadní Hora. Jedná se o prvotřídní lokalitu o které jsme si povídali již minule, u prvního vína z letošního Adventního kalendáře.

Nejen zásluhou umístění vinohradu a vzorné péče o něj, ale také, či spíše především, díky umu pana Tetura, patří jeho Chardonnay mezi Vaše nejoblíbenější vína v naší nabídce. Je třeba říci, že právem.

Jedná se o víno sytě žluté barvy s nádhernými zlatavými odlesky. Ve vůní dominují intenzivní tóny tropického ovoce. Ty jsou jasně patrné i v chuti. Ta je plná a harmonická, jemně kořenitá, s medovými tóny.