Nejzajímavější Svatomartinská vína 2012

Šestice nejzajímavějších a nejlepších Svatomartinských vín, z ročníku 2012.

Myslíme si, že letošní prosluněné léto muselo udělat radost všem lidem. Možná jedinou vyjímkou byli houbaři, protože prostě nerostly.
Co však víme jistě, vinaře léto vysloveně potěšilo.
Hrozny, alespoň ty, které po jarních mrazech ještě zbyly, sice také moc nerostly, i ony potřebují vláhu, zato ale na konci léta fantasticky vyzrály.
Nakonec jich tedy bylo méně než kupříkladu loni, a navíc i s menšími bobulemi, hrozny však byly vyzrálejší a kvalitnější.

A právě kvalita hroznů ovlivňuje každé víno. Pro Svatomartinské to platí dvojnásob. Kvalitní, dobře vyzrálé hrozny, jsou pro jejich výrobu naprosto zásadní. Díky krátkému času, který uplyne od jejich sklizně do lahvování vína, je jejich vysoká kvalita tím nejdůležitějším, co vinař, kromě svého fortelu a zkušeností, při výrobě těch nejlepších Svatomartinských vín potřebuje.

Nikoho tedy asi nepřekvapí, že Dufkova, Mádlova i Teturova Svatomartinská vína 2012 jsou opět vynikající. Jedno vedle druhého. Přináší nám širokou škálu ovocných vůní a chutí, jsou lahodná, svěží a zároveň i harmonická.

Po té, co jsme podruhé předegustovali všechna Svatomartinská v naší vinotéce, rozhodli jsme se, že pro Vás vytvoříme jeden speciální set, složený z těch Svatomartinských vín, která nám připadají být nejen nejlepší, ale také nejzajímavější. Věřte, že to byl úkol složitý, možná by se dalo říci, že nadlidský.
Ptáte se proč? Zkuste vybrat šest nejlepších a nejzajímavějších vín, když všechny jsou vynikající, všechny jsou lahodné a všechny Vám chutnají.

Po dlouhém vybírání jsme do setu zařadili tato vína:

Müller Thurgau od Josefa Dufka jsme upřednostnili pro jeho lehkost, svěžest, příjemnou kyselinku a nádherné ovocné tóny tropického ovoce a bílého grepu.

Veltlínské červené rané od Františka Mádla nás zaujalo svojí ovocnou vůní plnou tropického ovoce. Lehkou ovocnou chutí s tóny ananasu a s příjemně nahořklým mandlovým zakončením.

Oba Modré Portugaly nás mile překvapily svojí, na mladá vína, sytou barvou. Plnou a uhlazenou chutí, jemnou tříslovinkou a nádhernými ovocnými tóny.

Muškát moravský Vladimír Tetur prostě umí. A to i ten Svatomartinský. Jeho Muškátek má nádherně rozvinutou květinovou vůni, je lahodný a harmonický, s tóny tropického ovoce.

Svatovavřinecké růžové od Vl.Tetura osloví nejen sytou růžovou barvou, ale také nádhernými ovocnými tóny plnými lesního ovoce: malin, lesních jahod a brusinek a smetanovou dochutí.