Malý vinař – Vinařství František Mádl a Hana Mádlová

Malý vinař, vína stvořená v souladu s přírodou a s velkým titulem: Vinařství roku 2011

Malý vinař František Mádl z vinařské obce Velké BíloviceMezi ostatními rodinnými vinařstvími, je vinařství manželů Mádlových, navzdory názvu Malý vinař, spíše vinařstvím velkým.

Ing. František a Hana Mádlovi, spolu se svými syny, obhospodařují 9 ha vinic v katastru obce Velké Bílovice. Společně se snaží maximálně skloubit příznivé místní půdní a klimatické podmínky s požadavky pěstovaných odrůd tak, aby z jejich produkce vznikala vína té nejvyšší kvality.

Vinnou révu pěstují ekologicky šetrným způsobem. Vína jsou kvašena a školena v nerezových tancích. Část červených vín nechávají zrát v dubových sudech. Roční produkce vín dosahuje 200 000 lahví.

A co o vinařství Malý vinař říká František Mádl? „Moje filosofie je tvořit víno v co největším souladu s přírodou. Tak, aby pozvedalo náladu a mysl. Tomu odpovídá i název Malý vinař. Chci jím vyjádřit náš doslova hravý přístup k révě vinné, k vínu i k Vám, milovníkům vína.“

Důkazem předchozích slov budiž fakt, že vína z vinařství Mádlových získala mnoho ocenění na nejrůznějších výstavách. Naleznete je pouze v kvalitních gastronomických zařízeních a odborných vinotékách. A právě díky vysoké kvalitě zpracování vín se Vinařství Malý vinař stalo držitelem titulu Vinařství roku 2011.

Malý vinař František Mádl, sídlo: Velké Bílovice, Vinařská oblast Morava, podoblast velkopavlovická