Sauvignon, pozdní sběr 2011, Vinařství Petr Bíza

Asi každý, kdo má rád víno, se s velkým očekáváním těšil na vína ročníku 2011. Díky slunečnému a teplému konci léta, hrozny výborně vyzrály, a vinaři je sklidili ve vynikající kvalitě. Na základě degustací vín z loňského ročníku, jsme se pak rozhodli, rozšířit naši nabídku o další vinaře z Jižní Moravy.

Prvním z nových vinařů ve Vinotéce Fany.cz, jehož vína Vám zde představuji, je Petr Bíza z Čejkovic.

Čejkovice jsou velká vinařská obec s ideálními klimatickými i půdnímu podmínkami. Rodinné vinařství Petra Bízy tyto přírodní výhody maximálně využívá, a je zaměřené jen a pouze na produkci vín té nejvyšší kvality. A když říkám té nejvyší, tak opravdu tím myslím té nejvyšší.

Sauvignon, který Vám dnes představím je toho důkazem. Hrozny na jeho výrobu byly pečlivě sbírány, dokonce na pětkrát, a tím bylo dosaženo jeho neobyčejné plnosti a vysoké intenzity jeho chuti. Má zlatavou barvu se třpytivými odlesky. V bohaté vůni dominují tóny černého rybízu a angreštu, které se snoubí s přezrálou broskví. Chuť je neobyčejně plná a harmonická, s příjemnými ovocnými tóny tropického ovoce, pomela a grepu. V dlouhé dochuti pak ucítíte šťavnatou nektarinku.