Vinařství Vladimír Tetur Velké Bílovice

V každé lahvi vína naleznete velký kus srdce i fortelu

Vinice Vladimíra Tetura ve Velkých Bílovicích. Víno zde má dostatek slunce a vynikající půdní podmínky. „Práci ve vinohradu se vyplatí dělat pořádně, člověk pak nemusí dohánět, co zameškal před rokem,“ vysvětluje Vladimír Tetur svoji filozofii.

Přeloženo do řeči srozumitelné i laikům: Když chcete vyrábět chutné víno, musíte mít kvalitní hrozny. A o kvalitě hroznů rozhoduje péče o vinohrad.

Vladimír Tetur ví o čem mluví.  Je ve svém vinařství nejen sklepmistrem, ale také vinohradníkem. Než se víno dostane až k nám, projde mu rukama ve všech etapách svého vývoje.

Vladimír Tetur obhospodařuje 12 hektarů vinic v katastru obce Velké Bílovice.
Vlastní produkce hroznů však nestačí a tak Vladimír Tetur část hroznů, potřebných pro výrobu vlastních vín, nakupuje od osvědčených, pouze však bílovických, pěstitelů. Díky tomu si veškerá Teturova vína zachovávají typický Bílovický terroir – specifičnost místa, půdy, podnebí,…

Vladimír Tetur spolu s manželkou Janou vedou své rodinné vinařství ve Velkých BílovicíchPůvodně malé rodinné vinařství rodiny Teturovy, bylo založeno v roce 1992. Od té doby se hodně rozrostlo. Nyní sídlí ve velké moderní hale vybavené nejmodernější technologií pro zpracování bílých, růžových i červených vín. Ve vinařství je každoročně zpracováváno 12 bílých odrůd a 11 červených.

Přes všechny technologické změny a moderní vymoženosti se však Teturovo rodinné vinařství v něčem nezměnilo: Vladimír Tetur spolu se svojí manželkou Janou, stejně jako dříve, pro nás zanechávají v každé lahvi vína velký kus svého fortelu i svého srdce.

Vinařství Vladimíra Tetura je finalistou soutěže Vinařství roku 2010, 2011 i 2012. Teturova vína pravidelně dosahují nejvyšších ocenění na významných tuzemských i zahraničních soutěžích a jsou zařazována do prestižních kolekcí, Salon vín nevyjímaje.

Vinařství Vladimír Tetur, sídlo: Velké Bílovice, Vinařská oblast Morava, podoblast velkopavlovická